30 lat tradycji w każdej kropli

Czy lata ‘90 do dobry czas, by wejść na rynek polski z nową marką, jak to zrobiliśmy my? Zaraz zaraz, uporządkujmy pewne fakty! Po pierwsze, nie było wtedy żadnego rynku. Rynek dopiero się tworzył, a wszystko co powstawało, było jak oaza na pustyni. Lata PRL zrobiły swoje, a wygłodniali nowości Polacy cieszyli się, że w końcu półki w sklepach zaczynają się zapełniać. Po drugie, nikt nie używał pojęcia marka. Chyba, że w odniesieniu do waluty niemieckiej. Słowa takie jak marketing, branding, marka to dzieła nowoczesnego rynku z wolną konkurencją, jakim dziś w Polsce możemy się cieszyć. Cieszyć? No tak, bo gdy firma oferuje Klientom świetną jakość, jak to robiła Canada House, a obecnie pod nową nazwą Canadia, to konkurowanie daje satysfakcję. Jest normalnym zjawiskiem w zdrowej, wolnorynkowej gospodarce.

Wracając jeszcze do początków Canadii, to być może nigdy by się nie pojawiła, gdyby nie brak kolorów. Szara, bura rzeczywistość w narodzie, który zawsze tryskał pomysłami i potrafił sobie poradzić w każdej sytuacji. W takim momencie Polskę poznał Kanadyjczyk – Felix Clarke, zachwycony krajem nad Wisłą i jednocześnie zasmucony tym, co widzi. Brakowało tu ewidentnie barw! Powoli budziła się do życia nowa rzeczywistość, która pragnęła dla siebie nowych środków wyrazu. Tak powstał pomysł na założenie firmy, która oferować będzie farby, tynki, grunty. Cała produkcja miała odbywać się w Polsce, jednak całkowicie opierając się na recepturach kanadyjskich, jakie założyciel znał i mógł za nie ręczyć. Czy ten mariaż kanadyjsko-polski się udał? Potwierdza to 30 lat istnienia na rynku. Potwierdzają liczne pochwały i słowa podziękowań, jakie spływają nieustannie od zadowolonych Klientów. Tych wyspecjalizowanych w budownictwie oraz amatorów, którzy sami chwytają za wałek czy pędzel.

Wcześniej Canada House, teraz Canadia. Od początku zachwyca swoimi produktami architektów, wykonawców, inwestorów, klientów indywidualnych. Unikatowość receptury produktów polega na zastosowaniu starannie dobranych surowców najwyższej jakości.

Oto nasza duma:

 • Bogata i zróżnicowana paleta ponad 2500 kolorów do wyboru!
 • Kanadyjskie farby wewnętrzne i elewacyjne najwyższej jakości, posiadające uznane atesty i certyfikaty;
 • Kanadyjskie tynki zewnętrzne silikonowe, akrylowe i mozaikowe najwyższej jakości:
  - wysoce elastyczne - o długim czasie otwartym,
  - barwione w masie,
  - zawierające biocydy zabezpieczające tynk przed rozwojem alg i glonów,
  - odporne na działanie UV i warunki atmosferyczne, atesty i certyfikaty;
 • Grunty wewnętrzne i zewnętrzne doskonale współpracujące z naszymi pozostałymi produktami, gwarantujące perfekcyjny efekt końcowy;
 • Gotowy, pełny system dociepleń oparty o technologię styropianową;
 • Realizacja zamówień specjalnych na ilości i kolory spoza wzornika;
 • Fachowa pomoc i doradztwo w zakresie doboru farb i tynków CANADIA;
 • Kompleksowe wykonanie usługi produktami CANADIA przez nasze zaufane firmy partnerskie

Specjaliści o CANADII

”W codziennej pracy stawiamy na wysoką jakość wykonania i materiałów. Jeszcze w 2018r. CANADIA była dla nas nieznaną marką, dzisiaj partner obsługujący większość naszych realizacji! Jesteśmy zachwyceni jakością produktów CANADII”

Technico Facility Engineering ( )

„Polska produkcja, od której mogą uczyć się najwięksi producenci chemii budowlanej”

Premium Dom ( )

”CANADIA to pełen profesjonalizm i przede wszystkim bardzo wysoka jakość produktów, zarówno jeżeli chodzi o farby i tynki”

Lux Dom Bis ( )

”CANADIA to najlepsze tynki elewacyjne na jakich pracowaliśmy, a znamy wszystkie dostępne na rynku”

Dreamhouse ( )

„Świetne tynki i bardzo udana współpraca. Osoby reprezentujące firmę CANADIA, bardzo otwarte i kompetentne. Dodatkowym atutem jest szybka realizacja zamówień i dostarczanie ich na teren budowy”

New House ( )

”Pierwsza firma, która potrafi stworzyć farby w każdym wskazanym kolorze, obojętnie z jakiego wzornika. Są w stanie odtworzyć kolor, nawet na podstawie rzeczy otrzymanej od klienta-rewelacja!”

Biuro Architektoniczne Microgeo ( )

”CANADIA to idealny przykład, że polski producent może tworzyć chemię budowlaną na światowym poziomie! Wielkie brawa, oby tak dalej!"

Vamak ( )

”Profesjonalizm to idealne określenie dla firmy CANADIA. Rewelacyjne farby wewnętrzne i bardzo szybki czas realizacji zamówień wraz z dowozem”

Gama Design ( )

„Do niedawna pracowałem na farbach wiodącej marki, spróbowałem farb CANADIA i już innych nie chcę. Farby pięknie kryją, są wydajne i ceny też rozsądne. Serdecznie polecam.”

Gipsar ( )

"CANADIA, to bardzo rzetelna firma z fantastycznymi produktami. Nasi wykonawcy są wręcz zakochani w tynkach silikonowych z CANADII”

JJS Development ( )

„Tynki CANADIA to absolutnie numer jeden na rynku. Piękna struktura, barwione w masie, odporne na „zielone” wykwity. Mają wszystkie cechy, które powinien  spełniać tynk wysokiej jakości"

Własny-Dom ( )

„W dzisiejszych czasach tynki barwione w masie można uznać za produkt ekskluzywny i właśnie takie produkuje CANADIA. Bez wątpienia najlepszy tynk na rynku."

MPM ( )

„Obawialiśmy się, że w tak bliskiej odległości od wody i w otoczeniu lasu na ścianach budynku pojawi się zielony nalot. Minęło 15 lat budynek wygląda, jak nowy. Z czystym sumieniem możemy polecić tynki Canadia."

Dom wczasowy Wiking - Warmia i Mazury ( )

"Podejmując decyzję o odświeżeniu budynków naszego ośrodka, szukaliśmy farb elewacyjnych, które będą odporne na ekstremalne warunki środowiska, czyli las, woda, słońce. Wybraliśmy farby Canadia, które w 100% sprostały temu zadaniu, na pewno będziemy wracać, chociażby już niebawem przy malowaniu pomieszczeń wewnątrz. Polecam"

Ośrodek wczasowy Mazury Sport Club ( )